top of page

Jaké byly naše začátky?

Aktualizováno: 4. 10. 2022

(pokračování)


No a ono nic nepřišlo. Naštěstí. Ještě v průběhu noci přestalo pršet a voda začala pomalu opadat. Ukázalo se, že jsme stěhovali zbytečně.

I to se občas stane. V naší rodině je v tomto ohledu ovšem léty osvědčený postup. Raději stěhovat desetkrát zbytečně než se na to jednou vykašlat a pak muset čelit následkům. Poslední dvě velké povodně v letech 2002 a 2013 nám koneckonců dostatečně ukázaly, co voda dokáže.


Maraton posledních dvou týdnů

Do největšího finiše ještě vstoupila naše červencová svatba, kvůli níž bylo otevření o dva měsíce odloženo. V souvislosti s ní ale došlo k úpravě exteriérů, a také naše budoucí kavárna se velmi přiblížila podobě, kterou jsme si pro ni vymysleli.

V interiérech mlýna ale k zásadním změnám nedocházelo.

V srpnu jsme pak do všeho museli skočit po hlavě. Každý den od rána až do noci jsme aranžovali všechny expozice, vytvářeli veškeré texty (popisky k exponátům, plakátky, vstupenky, webovky aj.) a řešili i různé administrativní a „zákulisní“ věci. Nemyslím si, že jsme si dokázali dopředu dostatečně výstižně představit, co všechno nás vlastně čeká, a jak obrovský objem práce obnáší „dokončovací fáze“.


Včera, dnes a zítra…


A tak jsem tady. Máme za sebou přibližně první tři týdny trochu rozpačitého provozu. V době, kdy se každý člověk (nejen) v naší zemi snaží šetřit kde se dá, začínáme s projektem, který je plně závislý na lidské ochotě naše snažení dobrovolně podpořit.

Do budoucna ale věříme, že se všechno stabilizuje. Zatím se to zdá být na správné cestě a z toho máme velkou radost. Navíc máme ještě velké plány! Tak se přijďte podívat. 😊


Veškeré Vaší přízně si velmi vážíme.


Děkuji za Vaši pozornost. S pozdravem,

za Mlýn Hněvkovice Karolína D.


33 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak to vlastně všechno začalo...

Posledních několik měsíců si často kladu otázku, kde se vlastně poprvé objevila myšlenka vybudovat z trosek bývalého mlýna muzeum, a snažím se přijít na TEN jeden okamžik, který celý ten kolotoč posle

Comentarios


bottom of page