top of page

Pro koho je návštěva v našem muzeu vhodná a pro koho naopak ne?


Ve zkratce pro každého, kdo má rád historii, techniku nebo se třeba jenom potřebuje schovat před deštěm a náhodou jde kolem. Protože pak objeví něco nového a zajímavé, a to se vždycky počítá! :)

Pro koho prohlídka u nás příliš vhodná není?

S notnou dávkou sebereflexe nemůžeme návštěvu našeho muzea doporučit:


- lidem se sníženou pohyblivostí, jelikož mezi patry vedou dřevěná schodiště, která neumožňují pohyb osobám s některými druhy zdravotního postižení. Je ale samozřejmě na zvážení každého, co je (a není) v jeho fyzických možnostech.


- skupinkám velmi malých dětí (např. mateřským školám), jelikož náš výklad je zatím zaměřen spíše na dospělé a starší děti. V budoucnu je naším velkým cílem zajistit, aby byl zdejší program vhodný i pro ty nejmenší.

Rodiče v tomto směru musí zvážit, zda jejich děti bude prohlídka bavit. I pro tyto případy jsme nicméně veškeré exponáty detailně popsali, aby naši návštěvníci nebyli nuceni jít s průvodcem, ale aby si mohli muzeum procházet sami, vlastním tempem, a vysvětlovat svým ratolestem, co se právě dočetli.


Otevíráme nyní možnost pro školy objednat si u nás prohlídku na jaro 2023. Stačí se nám jen ozvat a domluvíme se! :)

- lidem protivným, nepřejícím a obecně zlým, jejichž cílem je kazit prohlídku ostatním, nebo dokonce ničit exponáty a majetek muzea. Důvod je v tomto bodě myslím zcela zřejmý.


Pro koho tedy prohlídka vhodná je?

V podstatě pro:


- všechny ostatní. Pro rodiny s dětmi, pro "samotáře", školní a volnočasové skupiny, pro páry, trojice i čtveřice, pro větší skupiny (ale pro ty doporučuje se nejdříve objednat). Zkrátka pro všechny, kteří se chtějí něco zajímavého dozvědět, mají zrovna čas a touhu se trošku vzdělávat v tématech, jimž se věnujeme.


Až do startu příští turistické sezóny, který plánujeme na květen či červen 2023, je jedinou možností, jak naše muzeum můžete navštívit, napsat nám na náš email mlynhnevkovice@seznam.cz nebo zavolat na telefon 601 330 635 a objednat se.

48 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page